Klasická masáž patrí k najefektívnejším masážam pri prekrvení pokožky, podkožia a svalov. Pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a tiež vyplavovať škodlivé látky z organizmu. Prináša hĺbkové uvoľnenie, obnovuje pohyblivosť svalov, odstraňuje únavu, preťaženosť a svalové kŕče. Pozitívne pôsobí aj proti stresu a depresii, napomáha odbúravať vnútorné napätie, prispieva k lepšej psychickej rovnováhe a zlepšuje imunitu organizmu.

Podporuje vyprázdňovanie lymfatických ciev, povrchových žíl, vstrebávanie opuchov a výronov. Zlepšuje tiež výživu tkanív, kĺbov a šliach, čím pomáha udržovať dobrý pohybový rozsah kĺbov. Masáž reflexne a zmenou prekrvenia organizmu ovplyvňuje aj činnosť vzdialenejších orgánov, čím celkovo pozitívne vplýva na celý organizmus.

Masáž nie je vhodná pre ľudí so srdcovou slabosťou, kardiostimulátorom, pri horúčkových a infekčných ochoreniach, akútnom zápale, nádorových a krvácavých ochoreniach, ochoreniach brušnej dutiny spojenej so zápalom, krvácaním, hnačkou, pri pokročilej osteoporóze či arterioskleróze. Pri varixoch (kŕčových žilách) alebo gravidite je masáž možná len v obmedzenom rozsahu.